Lajme

Një tjetër grua e akuzon Diddy-n për sulm seksual


Një çështje e re ligjore është ngritur kundër reperit Sean “Diddy” Combs, nga April Lampros, e cili tha se kishte pasur “katër takime të tmerrshme seksuale” nga mesi i viteve 1990 deri në fillim të viteve 2000.

Dokumentet, të depozituara të enjten në Gjykatën Supreme të Shtetit të New York-ut, thonë se ajo e ka takuar atë në vitin 1994, kur ishte studente në Institutin e Teknologjisë së Modës në Nju Jork.

Padia akuzon Diddyn për sulm seksual, dhunim, shkaktim dëmi emocional dhe stresi, si edhe dhunim me bazë gjinore.

Puna si praktikante

Dokumentet përmbajnë gjithashtu pretendime se “paditësja ka pësuar dhe vazhdon të vuajë dëme, duke përfshirë lëndime fizike, shqetësime të rënda emocionale, poshtërime, ankth dhe dëme të tjera pasuese, për të cilat ajo ka të drejtë për një shpërblim të dëmeve monetare dhe lehtësime të tjera”.

Lampros ishte praktikante në Arista Records dhe dokumentet thonë se kompania “me pakujdesi mendoi se Combs ishte i përshtatshëm për të qenë në një pozicion autoriteti… dhe/ose se Combs nuk do të kryente akte sulmi seksual; dhe/ose që Combs nuk do të lëndonte të tjerët”.

Bad Boy Records, Arista Records dhe Sony Entertainment renditen si të pandehur dhe BBC News i ka kontaktuar të gjithë për koment.

Dokumentet përmbajnë gjithashtu pretendime se rreth disa vjet më parë. Lampros iu tha se “një video e saj dhe Sean Combs duke bërë seks” ishte regjistruar nga ai “pa e ditur ajo”.

Ai tha se ai “ua tregoi shumë njerëzve”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore