Kosova

Një i vdekur dhe 842 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë


Klinika Infektive.

Brenda 24 orëve, Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka humbur jetën një person dhe janë raportuar se janë regjistruar 842 raste pozitive.

Numri i të infektuarve vjen nga 2 mijë e 69 mostra të marra nga Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 110 persona.

Raste aktive me COVID-19, janë gjithsejtë 6 mijë e 418.

Brenda 24 orëve të fundit, në Kosovë janë vaksinuar 410 persona.

Numri i personave të vaksinuar me dozën e parë arrin në 903 mijë e 735, kurse numri i të vaksinuarve me të dy dozat është 824 mijë e 6.

Të dhënat e ministrisë së Shëndetësisë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore