Lajme

Një grua shihet në të njëjtin vend në Google Maps pas nëntë viteve


Një nënë në Mbretërinë e Bashkuar dukej se kishte ngecur në kohë pasi u shfaq në të njëjtin vend dy herë në Google Street View – në fotot e shkrepura me pothuajse 10 vjet distancë.

Leanne Sarah Cartwright shihet me çantat në dorën e djathtë teksa qëndron pranë një semafori në një kryqëzim në Victoria Place në Carlisle.

Fotografia e parë u kap në prill 2009 dhe e dyta në gusht 2018, sipas Kennedy News dhe Media.

Në imazhin e mëparshëm të Google Maps, ajo ka veshur një xhaketë mbi një këmishë të bardhë dhe pantallona të gjera, ndërsa në të dytën ka një fustan të zi.

Vitrina e dyqanit pas saj, si dhe disa tabela përgjatë trotuarit ngjitur, kanë ndryshuar në vitet që kaluan – por gjithçka tjetër është jashtëzakonisht e ngjashme.

Mamaja 41-vjeçare tha se ishte ‘e mahnitur’ kur zbuloi se ishte shfaqur në një foto pothuajse identike, pothuajse një dekadë më vonë.

Leanne, një nëpunëse civile, fotografitë në Facebook më 12 shtator dhe tha se ajo është krahasuar me një “udhëtare në kohë” për shkak të rastësisë “një në miliard”.

“Është sikur jam ngrirë në kohë”, ka shkruar ajo.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore