Muzikë

Një emër i madh përflitet se do performojë për familjen e pasur indiane pas Justin Bieber


Këngëtari Justin Bieber është bërë i fundit në një varg yjesh ndërkombëtarë që kanë performuar për djalin e njeriut më të pasur të Indisë dhe gruan e tij të ardhshme teksa ata i prijnë festës së dasmës.

Artisti kanadez fluturoi për të performuar për Anant Ambani dhe Radhika Merchant – së bashku me të ftuarit e tyre – në Mumbai në fundjavën që lamë pas.

Ai kishte shumë për të shijuar. Festa e parë e çiftit para dasmës solli Rihanna-n, ndërsa e dyta – një lundrim nëpër Mesdhe – pati performanca nga adoleshentët e viteve të 90-ta, ‘The Backstreet Boys’, këngëtarja Katy Perry dhe tenori italian Andrea Bocelli.

Edhe një festë me një super emër thuhet se do ngjajë këtë fundjavë, shkruan BBC, transmeton AlbanianPost.

Thashethemet që qarkullojnë në internet sugjerojnë se bëhet fjalë për Adele, por familja Ambani akoma nuk ka konfirmuar një lajm të tillë.

Asnjë shpenzim nuk po kursehet për dasmën e djalit të vogël të Mukesh Ambanit, duke e vendosur atë në një ligë të ndryshme edhe nga dasmat më ekstravagante të indianëve.

Ajo ia kalon edhe dasmës së vajzës së tij, e cila shfaqi një performancë mbresëlënëse nga Beyonce.

Fundjavën e kaluar Anant Ambani dhe Radhika Merchant festuan ceremoninë e tyre sangeet – një natë me muzikë dhe vallëzim përpara ceremonisë së dasmës.

Në stilin tipik, Ambanis shkoi përtej asaj që zakonisht pritej nga mysafirët.

Në festë u shfaq Mukesh Ambani, kreu i Reliance Industries, me një vlerë neto të vlerësuar prej 115 miliardë dollarësh, sipas Forbes, dhe pjesën tjetër të familjes të dilte në skenë në kërcimin e tyre koreografik me këngën hit të yllit të Bollywood-it, Shah Rukh Khan, “Deewangi Deewangi”.

Ishte gjithashtu një shans tjetër për vëzhguesit e dasmave që të shikojnë veshjet e veshura nga të ftuarit – të cilat përfshinin disa nga yjet më magjepsës të Indisë të veshur me fustane nga stilistët kryesorë të modës në vend.

Duket sikur ngjarjet para dasmës kanë qenë koncerte, ato janë kthyer edhe në pasarela, me yje që ndajnë foto profesionale në llogaritë e tyre në rrjetet sociale përpara festave.

Kostoja e tre palëve deri më sot nuk dihet. U përfol se Rihanna ishte paguar 7 milionë dollarë për performancën e saj, ndërsa shifra e sugjeruar për Justin Bieber thuhet të jetë 10 milionë dollarë.

Mbetet për t’u parë saktësisht se çfarë do të ketë eventi treditor i fundjavës.

Për disa në Indi, do të jetë një lehtësim që dasma dhe ekstravaganca e saj kanë mbaruar, ndërsa ata në Mumbai do të shpresojnë që kjo të mos e bëjë më keq trafikun e famshëm të keq të qytetit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore