• Aneksi i marrëveshjes të jetë në frymën e parimeve të miratuara në Kuvend, Osmani pas takimit me Lajçakun

    Aneksi i zbatimit të Marrëveshjes për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovë dhe Serbisë, duhet të jetë në frymën e parimeve të miratuar në Kuvendin e Kosovës. Kështu të paktën ka deklaruar presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas takimit me të deleguarin e Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak. “Osmani potencoi se aneksi i zbatimit të […...

Të fundit nga Politikë

Më të shikuarat