• Nis Samiti WB6, mbërrijnë komisioneri Varhelyi dhe kryeministrat ballkanikë

    Ka nisur tashmë zyrtarisht Samiti i Ballkanit Perëndimor, WB6, ku të parët kanë mbërritur kryeministri boshnjak, Zoran Tageltija dhe Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë pranë Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Kryeministri Edi Rama ka mbajtur takimin e parë bilateral me Tageltija-n. Prej orës 10:00 ndërkaq, Rama po vijon takimin bilateral me komis...

Të fundit nga Politikë

  • ORCA denoncon profesorët Ardian Kastrati dhe Bujar Dugolli për plagjiaturë

  • Etna vijon spektaklin magmatik

  • “Dashuria ime, s’duhet të jetë problemi yt”

  • PD analizë 25 prillit – miraton ndryshimin e Statutit

  • Më shumë