Shqipëria

Nis numërimi në Tiranë: Veliaj kryeson ndaj Këlliçit


Procesi i numërimit të votave ka nisur edhe në kryeqytet ku rezultatet fillestare nxjerrin në krye kandidatin e Partisë Socialiste, Erion Veliaj.

Kryebashkiaku aktual regjistron 1 mijë e 305 vota (60.73 për qind) nga 8 Qendrat e Votimit të numëruara deri më tani.

Kandidati i koalicionit opozitar “Bashkë Fitojmë”, Belind Këlliçi ka regjistruar 594 vota ose 27.64 për qind deri më tani.

Kujtojmë që në Tiranë janë gjithsej 941 Qendra Votimi në total.

Kandidatët e tjerë kanë regjistruar respektivisht: Roland Bejko – 111 vota, Arlind Qori – 82 vota, Marko Dajti – 44 vota, Lajla Përnaska – 13 vota.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore