Muzikë

Nicki Minaj thotë se “ndihet keq” për një prej operacioneve plastike që kishte bërë vite më parë


Rep artistja, Nicki Minaj ka zbuluar mendimet e saj për të bërë operacione plastike pas publikimit të kopertinës në Vogue.

Për të festuar publikimin e numrit, artistja e “Last Hera I Saw You” u shfaq në podkastin “The Run-Through” me Vogue ku bisedoi me nikoqirët Chioma Nnadi dhe Chloe Malle rreth përmirësimit të fizikut të saj, ndonëse Minaj nuk hyri në detaje për të treguar se në çfarë procedurash ka kaluar.

Nëna e një fëmije tha se “nuk mund ta besonte” se nuk i pëlqente mënyra se si dukej në fotot e vjetra.

“Unë ju garantoj, nëse ndryshoni diçka në trupin tuaj dhe bëni ndonjë gjë kirurgjikale, më shumë se gjasat – do të shikoni prapa një ditë dhe do të thoni, ‘Isha mirë vetëm ashtu siç isha’”, shpjegoi Minaj.

“Dhe kjo është ajo që ndodhi me mua”, shtoi tutje ajo.

Minaj tregoi se ajo shmangte shikimin e fotove të vjetra sepse nuk i pëlqente “të ishte e dobët, të kishte një prapanicë të sheshtë” dhe “të kishte gjoks që nuk rrinte mjaftueshëm lart”.

Por këndvështrimi i 40-vjeçares për trupin e saj ndryshoi pasi solli në jetë djalin e saj tashmë 3-vjeçar, të cilin ajo e quan me dashuri “Papa Bear”.

“Duke parë djalin tim më kujtoi shumë veten time. Vetja ime e vërtetë. Dhe më bëri të mendoj, ‘Pse nuk më pëlqeu kjo?’ Kaq e çuditshme”, u tha Minaj mikpritësve.

Në një takim në vitin 2022 me Joe Budden, Minaj iu drejtua përmirësimit të të pasmeve me nxitjen e themeluesit të Young Money Entertainment, Lil Wayne.

“Wayne do të kishte një vajzë të re në studio çdo seancë, kështu që ishte gjithmonë një plaçkë e re e madhe”, tha Minaj.

“Ato ishin muzat e tij. Dua të sigurohem që të mos i minimizoj femrat sepse ato kanë një rol të madh në rrugëtimin e karrierës së një rep artisti. Unë kam qenë rreth tyre gjatë gjithë kohës”, shtoi Minaj për seancat e regjistrimit të Young Money në Atlanta.

“Gjithçka për të cilën do t’i dëgjoja duke folur janë të pasmet e mëdha. Nuk u ndjeva mjaftueshëm e kompletuar apo mirë”, tha ajo.

Minaj i bashkohet një grupi grash të tjera, të cilat kanë folur për kirurgjinë estetike, si SZA dhe Blac Chyna, të cilët janë shprehur kundër injeksioneve të silikonit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore