• Nga “kemi prova” në “s’kemi prova” për rastin Dehari – ministrja Haxhiu mund të paditet për shpifje

    “Provat ekzistojnë dhe gjithçka që duhet është vullneti i policisë dhe prokurorisë për ta zbardhur deri në fund këtë rast”, kishte deklaruar ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, më 5 shtator për rastin e Astrit Deharit – i cili ishte gjetur i vdekur në qelinë e tij në Qendrën e Paraburgimit në Prizren më 5 nëntor […]...

Të fundit nga Politikë

  • Sveçla: Toleranca ndaj kriminaliteteve si fajdeja e haraçi ka përfunduar

  • Aksion i policisë kundër fajdexhinjëve, prangosen dy persona

  • Prokuroria nis hetimet ndaj profesorit Xhevat Krasniqi

  • Abazoviç për ndeshjen Serbi-Angli: Do të brohorasë për Serbinë

  • Më shumë