Sport

Neto nënshkruan me Bournemouth-in


Bournemouth ka nënshkruar me portierin brazilian Neto nga Barcelona si transfer të lirë.

33-vjeçari ka rënë dakord për një marrëveshje 12-mujore me Bournemouth.

Neto është paraqitur 21 herë për Barcelonën pasi iu bashkua atyre nga rivalët e La Ligës, Valencia.

“Të jesh në gjendje të tërheqësh një lojtar të kalibrit të Netos është shumë e këndshme,” tha shefi ekzekutiv i Bournemouth, Neill Blake.

“Ai është një ndihmesë vërtetë e madhe për klubin dhe ne jemi të kënaqur që ai ka zgjedhur të bashkohet me ne. Ai ka përvojë të madhe në nivelin shumë të lartë të lojës, kështu që unë jam i sigurt se ai do të jetë një pasuri e madhe për ne”.

Neto e filloi karrierën e tij me Paranaense në Brazil përpara se të transferohej në Itali me Fiorentinën.

Ai u transferua në Juventus, ku fitoi pesë trofe në dy vjet dhe mori një medalje nënkampione të Ligës së Kampionëve, përpara se të transferohej në Spanjë.

Ai është nënshkrimi i katërt i verës i klubit pas ardhjes së Joe Rothwell, Ryan Fredericks dhe Marcus Tavernier.

Bournemouth filloi sezonin e tyre në Premier League me një fitore 2-0 ndaj Aston Villa të shtunën, pas promovimit të tyre nga Championship.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore