Film

Netflix-i ul çmimet e shërbimeve në Ballkan


Netflix-i po ul çmimin e shërbimeve të tij të transmetimit në vendet e Ballkanit.

Kjo nuk është hera e parë që kompania ka ulur çmimin, por është një lëvizje e rrallë për shërbimin e transmetimit dhe shumicën e shërbimeve të transmetimit.

Bëhet fjalë për në Amerikën Qendrore, Kroaci, Slloveni, Bosnjë, Hercegovinë, Serbi, Shqipëri, Maqedoninë e Veriut, Sllovaki dhe Bullgari.

Cord Cutters News ka konfirmuar në Ballkan, në fillim të kësaj jave, se Netflix-i tani tarifon 4.99 euro për planin e tij bazë, nga 7.99.

Plani standard tani kushton 7.99, nga 9.99 euro. Kurse plani Premium kushton 9,99, nga 11,99 euro.

Po ashtu është raportuar se kompania ka ofruar përmirësime falas nga planet e tij bazë në ato standarde në pjesë të caktuara të botës.

Për momentin, ndryshimet janë të kufizuara në tregjet që Netflix-i shpreson të rritet. Ende nuk ka asnjë fjalë për ndonjë ndryshim çmimi në Amerikën e Veriut.

Teksa numri i shërbimeve të transmetimit rritet dhe çmimet rriten, diçka duhet të jepet. Pyetja është se kur është pika e thyerjes dhe çfarë do të ndodhë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore