Film

Nëna e Beyonce thotë se “Zendaya ia kujton të bijën”


Nëna e ikonës së muzikës Beyonce, Tina Knowles, kishte plot komplimente për yllin e “Euphoria”, artisten Zendaya dhe madje e krahasoi aktoren me vajzën e saj superstar në një intervistë të re.

Tina, 70 vjeçe, mori pjesë në premierën e filmit të tenisit “Challengers” të Zendaya, 27 vjeçe, ku ajo u shfaq në tapetin e kuq për aktoren e “Dune”.

“Unë e dua Zendaya-n”, tha ajo për Variety, duke shtuar, “ajo është vetëm vajza më e hirshme, më e bukur dhe më kujton vajzën time – ajo është një Virgjëreshë si vajza ime”.

Ajo gjithashtu reflektoi mbi evolucionin e Zendayas dhe tha se e dinte që aktorja kishte yllin në ballë që kur e pa për herë të parë.

“Herën e parë që e pashë, e shikoja në serialin Disney me nipin tim Juelz Smith. Dhe asaj i vinte era yll”, tha ajo.

Dhe ndërsa Tina është një fanse e Zendaya, vetë aktorja ka lidhje të forta me Beyonce, 42 vjeç.e

Në vitin 2016 ajo u shfaq në filmin e albumit vizual të superyllit për albumin e saj “Limonade”.

Ajo dhe i dashuri i saj, Tom Holland morën pjesë gjithashtu në turneun botëror të “Renaissance” të vitit 2023 të Beyonce.

Dhe në vitin 2021 ajo mori pjesë në “BET Awards” me një fustan ngjyrë vjollce që ishte një homazh për pamjen e Beyonce “Crazy In Love” të markës Versace që ajo veshi në shfaqjen e çmimeve në vitin 2003.

Zendaya më parë ka folur për Beyonce-n në vitin 2016 pas xhirimit të “Lemonade”.

Në “Challengers”, i cili do të publikohet më 26 prill, personazhi i Zendaya – një yll aspirues i tenisit Tashi Duncan – heq dorë nga karriera e saj pasi pëson një dëmtim të madh.

Në vend të kësaj, ajo fokusohet në stërvitjen e kolegut të saj Art, të luajtur nga Mike Faist, me të cilin bie në dashuri dhe martohet.

Por Tashi i gjen ndjenjat e saj të ndara në mënyrë të rrezikshme pasi Arti regjistrohet në turneun “Challenger”, ku ai përballet me ish të dashurin e Tashit, Patrick, të luajtur nga Josh O’Connor.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore