Sport

Ndalet Di Maria, mungon 10 ditë


Angel di Maria pas debutimit të shkëlqyer kundër Sassuolo-s ku gjeti dhe rrugën e rrjetës, tashmë do të duhet të pushojë për 10 ditë.

Argjentinasi la fushën i dëmtuar dhe pas ekzaminimeve të kryera këtë të martë u gjet dhe shkalla e dëmtimit në kofshën e majtë.

Di Maria do të mungojë në ndeshjen e ardhshme ndaj Sampdoria-s në Serie A. Një sfidë e parashikuar për të hënën e ardhshme të 22 gushtit.

Gjithashtu ai pritet të mungojë dhe në duelin përballë Roma-s së Jose Mourinho-s më 27 gusht.

Ka të ngjarë që argjentinasi të humbasë dhe ndeshjen e mesjavës së 31 gushtit, ku Juventus-i pret Spezia-n në shtëpi.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore