Përballje

NBA Bubble e 2020 nuk ishte e rastësishme: Skuadrat e njëjta nw Finalet e Konferencave


Me Boston Celtics që eliminuan Philadelphia 76ers, finalet e Konferencës së NBA-së 2023 janë caktuar dhe katër ekipe do të luftojnë për të ngritur trofeun Larry O’Brien.

Kritikët e Bubble NBA 2020, të cilët e etiketuan atë si një rastësi, tani po hanë fjalët e tyre sepse të njëjtat skuadra janë kthyer në garë.

Bubble, e organizuar në Disney World në Orlando, u fitua nga LeBron James dhe Los Angeles Lakers, duke eliminuar Denver Nuggets në Finalen e Konferencës Perëndimore.

Ndërkohë, në Lindje, Celtics e Jayson Tatum u përballën me surprizën e turneut, Miami Heat.

Jimmy Butler dhe Heat janë përsëri të dobëtit. Ata kanë shanset më të ulëta për të arritur në finalet e NBA.

Butler, 33 vjeç, ishte i jashtëzakonshëm kundër Lakers në vitin 2020, por nuk ishte në gjendje të fitonte unazën e tij të parë. Në vend të kësaj, James rrëmbeu të katërtën e tij.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore