Sport

Napoli kërkon sulmuesin e Udinese-s


Pronari i Udineses, Giampaolo Pozzo thotë se po përballet me mundësinë e humbjes së sulmuesit portugez Beto këtë verë.

Beto, 25 vjeç, është nën kontratë me Udinese deri në qershor 2026 dhe ka një klauzolë lirimi prej 25 milionë euro.

Një objektiv i kampionëve të Serie A, Napoli, Beto ka shënuar 10 gola në 32 paraqitje për Udinese këtë sezon dhe ka tërhequr vëmendjen edhe të klubeve të Premier League.

“Ai është një lojtar shumë i talentuar dhe është ende i ri”, tha Pozzo. “Por kur vijnë ofertat nga klubet e mëdha, është e vështirë t’i mbash ata [këta lojtarë]”.

Beto iu bashkua Udineses në një huazim një sezon në verën e vitit 2021 përpara se Udinese të paguante 7 milionë euro për transferimin e tij të përhershëm.

“Nuk mendoj për të ardhmen”, tha Beto. “Gjithçka mund të ndodhë. Tani dua vetëm ta ndihmoj skuadrën në këto dy ndeshjet e fundit”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore