Sport

Napoli i ‘rrëmben’ drejtorin Juventusit


Giovanni Manna

Kampionët në fuqi të Serie A, Napoli, kanë arritur një marrëveshje verbale për drejtorin sportiv të Juventus-it, Giovanni Manna, i cili mund të bëhet drejtori i ri sportiv në “Maradona”.

Gazetari italian, Gianluca di Marzio ka raportuar për situatën e Manna-s te bardhezinjtë, duke konfirmuar se ai është një objektiv i Napoli-t.

Ekziston një marrëveshje verbale midis Napoli-t dhe Manna-s, me CEO-në e klubit Aurelio de Laurentiis të prirur për ta afruar për sezonin e ardhshëm.

Manna tashmë ka dhënë miratimin e tij për t’u bashkuar me Napoli-n, të cilët po punojnë për të identifikuar objektivat potencialë të menaxherëve dhe Vincenzo Italiano i Fiorentina-s është aktualisht kandidati kryesor për t’u bërë shefi i ardhshëm i klubit.

Synimi i Napoli-t është të fillojë sezonin e ardhshëm me Manna-n dhe Italiano-n, me raportet që thonë se shefi i Fiorentina-s do të largohet nga Violat në fund të sezonit.

Emra të tjerë të lidhur me këtë rol janë Raffaele Palladino dhe Antonio Conte, për të cilin Napoli mund të bëjë ende një përpjekje të re.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore