Përballje

Muriqi shënon golin e 15-të në La Liga


Vedat Muriqi e ka konfirmuar në ndeshjen e fundit sezonin e shkëlqyer që e ka kaluar me Mallorca-n.

Sulmuesi i Kosovës ia doli të shënojë përsëri gol në ndeshjen që skuadra e tij është duke e mposhtur Rayo Vallecano-n me folin e shënuar nga pikërisht Muriqi.

Bomberi i Dardanëve shënoi në minutën e 51-të, duke u asistuar nga bashkëlojtari i tij, Daniel Rodriguez.

KLIKO PËR TA PARË GOLIN E MURIQIT.

Ky ishte goli i 15-të i Muriqit në këtë edicion në La Liga, derisa pikërisht golat e tij e ndihmuan Mallorca-n që ta sigurojë më herët qëndrimin në elitën e futbollit spanjoll.

Thënë ndryshe, Muriqi i ka shënuar 43 për qind të golave të Mallorca-s në këtë edicion në La Liga.

Kujtojmë që më shumë se Muriqi në La Liga kanë shënuar vetëm Robert Lewandowski, Karim Benzema dhe Joselu.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore