Sport

Moyes para finales: E vështirë të përballesh me skuadra italiane


Trajneri i West Ham United-it, David Moyes, e ka komentuar finalen e Ligës së Konferencës, ku skuadra e tij do të përballet me Fiorentina-n.

Duke folur për mediat në prag të këtij takimi, trajneri i tekniku skocez u shpreh se Fiorentina është një kundërshtar i komplikuar.

“Fiorentina më bën shumë përshtypje. Ata janë një kundërshtar i komplikuar dhe është gjithmonë e vështirë të përballesh me skuadrat italiane. Ne i respektojmë shumë”, tha fillimisht Moyes.

Më tej , Moyes theksoi se ndihet i privilegjuar që është në këtë finale evropiane.

“Unë nuk e shoh veten ndryshe nga askush tjetër në këtë dhomë. Jam i privilegjuar sepse kam kaq vite që e stërviti klubin dhe tani mund të luaj në një finale”.

“Kurrë nuk e shoh veten si legjendë në këto kushte, më pëlqen të njihem si trajner që punon, një njeri serioz që jep maksimumin dhe gjithmonë përpiqet t’i bëjë skuadrat e tij konkurruese”, ka thënë mes tjerash David Moyes.

Kujtojmë që finalja mes West Ham-it dhe Fiorentina-s do të zhvillohet të mërkurën me fillim nga ora 21:00 në stadiumin “Fortuna Arena” të Pragës.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore