Sport

Mourinho e fton Morata-n të transferohet te Roma


Sipas “Il Corriere dello Sport”, Jose Mourinho dhe Paulo Dybala e kanë telefonuar objektivin e Milan-it, Alvaro Morata-n, ndërsa agjenti i sulmuesit ka planifikuar një takim me drejtorin e Romës, Tiago Pinto-n, por ka një “mister” në lidhje me klauzolën e tij të transferimit.

Morata thuhet se është opsioni i preferuar i Mourinho-s për të zëvendësuar të dëmtuarin Tammy Abraham, por Pinto është gjithashtu në bisedime me West Ham-in për Gianluca Scamacca-n, duke qenë se ai e sheh italianin si opsionin më të mirë duke marrë parasysh vlerën për para.

Gazeta me bazë në Romë pretendon se Dybala dhe Mourinho e kanë telefonuar tashmë Morata-n për ta bindur atë të transferohet në “Stadio Olimpico” nga Atletico Madrid.

Ndërkohë, Pinto ka planifikuar një takim me shoqëruesit e sulmuesit për të mësuar realizueshmërinë e marrëveshjes, e cila, sipas “Corriere dello Sport”, mbetet “e komplikuar”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore