Pajisje

Motorola “teases” telefonin me kamerën 200 megapiksel


Motorola mund të ketë jo një, por dy telefona inteligjentë shumë interesantë që do të publikohen në Kinë muajin e ardhshëm. Kompania ka “teases” të parin në një postim në Weibo, i cili duket se do të jetë një nga telefonat e parë në botë me një kamerë 200 megapikselë. Menaxheri i përgjithshëm i Motorola, Shen Jin kohët e fundit postoi për pajisjen e re.

Telefoni inteligjent me kamerën 200 megapiksel thuhet se është zhvilluar me emrin e koduar “Frontier”. Kamera kryesore shumë e rëndësishme e telefonit thuhet se do të përdorë sensorin 200 megapiksel të Samsung të shpallur shtatorin e kaluar, i çiftuar me një kamerë ultra të gjerë 50 megapikselë, një telefoto 12 megapikselë dhe një kamerë selfie 60 megapikselë.

Specifikat e tjera të përfolura përfshijnë një ekran OLED 6,67 inç me një shpejtësi rifreskimi 144 Hz dhe një bateri 4,500 mAh. Një fotografi e telefonit dyshohet se u postua në Weibo në mars.

Pajisja duket e palosshme në stilin, por mund të ketë një dizajn të modifikuar që lëviz butonin e tij të energjisë.

Por përmirësimi më i madh është kamera 200 megapiksel. Ky është një hap i madh në veçanti për pajisjet e Motorola-s. Aktualisht nuk ka asnjë fjalë nëse, ose kur, secili telefon mund të publikohet ose edhe jashtë Kinës. Por kur Motorola publikoi Edge Plus të saj të fundit, telefonin në Kinë në fund të vitit 2021 me emrin Edge X30, vetëm për ta sjellë atë në SHBA në fillim të këtij viti. Nëse përdor një qasje të ngjashme këtu, ne mund të shohim të dy pajisjet e reja përpara fundit të 2022.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore