Pajisje

Motorola prezanton konceptin e ekranit të adaptueshëm në Lenovo Tech World 23


Motorola në ngjarjen Lenovo Tech World 23 ka prezantuar koncepte inovative, përfshirë prototipin e ekranit të adaptueshëm që ndryshon formë nga një telefon modern në byzylyk të mençur.

Koncepti përfshin një telefon të mençur me ekran FHD+ pOLED që transformohet në një byzylyk dhe ndryshon formën sipas preferencave të përdoruesit.

Kjo pajisje ofron një ekran 6,9-inç dhe përvojën e sistemit Android, si telefonat inteligjentë të Google.

Në këtë ngjarje, u prezantua edhe AI për pajisjet Lenovo që janë tashmë në dispozicion për blerje.

Motorola reveals new “Adaptive Display Concept” — a foldable phone that can  be worn on your wrist | by Karma Singh | Oct, 2023 | Medium

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore