Zgjedhjet në Shqipëri

Moti i keq, akset rrugore të rrezikuara


Policia e Shtetit i’u bëri thirrje drejtuesve të mjeteve, të bëjnë kujdes gjatë ngarjes së automjeteve, veçanërisht atyre që qarkullojnë në zonën e Dajtit, në Fushë Labinot, në Qafë Plloç, në Pogradec, Korçë, Dibër, Kukës, Lezhë, Llogara e Qafë Muzinë.

Gjatë ditës së sotme, vendi është përfshirë nga moti i keq me reshje shiu e dëbore.

Uniformat blu i’u kërkojnë shoferëve të shamngin lëvizjet e panevojshme në rrugë, të tregojnë kujdes maksimal dhe të përdorin zinxhirët e gomave për automjetet, sidomos në akset rrugore me deborë dhe me ngrica.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore