Stil

Monica Lewinsky dëshiron që Beyonce të ndryshoj tekstin e këngës “Partition”


Monica Lewinsky, majtas, Beyonce, djathtas

Meqenëse Beyonce është duke redaktuar tekstet e këngëve, Monica Lewinsky ka një kërkesë.

Lewinsky, ish-praktikante në Shtëpinë e Bardhë, e cila u përfshi në një skandal seksual me Presidentin e atëhershëm Bill Clinton në vitet 1990, postoi në Twitter lajmin se Beyonce kishte hequr një fyerje nga kënga “Heated” në albumin e saj të ri “Renaissance” me një sugjerim.

“Uhmm, meqenëse jemi aty… #Partition”, shkroi Lewinsky në Twitter.

“Partition” është një këngë nga albumi i vitit 2013 i këngëtares. Në këngë, Beyonce i këndon një mashkulli “Monica Lewinsky’d all on my gown” (Monica Lewinsky kishte veshur fustanin tim).

Afera mes Clinton-it dhe Lewinsky-t në atë kohë 22-vjeçare përfundimisht çoi në shkarkimin e Clinton-it në vitin 1998.

Në vitin 2021, Lewinsky tha për “CNN” se “ajo që është vërtet e rëndësishme të mbahet mend në botën e sotme është se ne kurrë nuk duhet të kishim arritur as në një vend ku pëlqimi ishte një pyetje”.

“Isha 22 vjeç, fjalë për fjalë sapo kisha mbaruar universitetin. Dhe mendoj se diferencat e fuqisë atje janë diçka që nuk mund t’i kuptoja kurrë pasojat në moshën 22 vjeçare, të cilat i kuptoj padyshim kaq ndryshe në moshën 48 vjeçare”, ka thënë ajo.

Këtë javë, Beyonce pranoi të fshinte nga kënga e saj “Heated” një referencë që konsiderohet poshtëruese për njerëzit me paralizë cerebrale spastike pasi pati një protestë publike.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore