Stil

Modeli i pazakontë i flokëve


Stilisti 21-vjeçar Alejandro Lopez kohët e fundit ka bërë ëndrrën e tij realitet. Ai mësoi se si të bënte modele flokësh të ndërlikuara si gërshetat me grep. Këto janë vetëm disa teknika të gërshetimit që mund ta bëjnë imagjinatën tuaj të shkojë përtej bishtit të zakonshëm. Vështirësia më e madhe me të cilën përballet Alejandro është që ne të sigurohemi që puna e tij të jetë origjinale dhe e freskët.

Ai dëshiron të dallohet nga turma, kështu që kalon orë të tëra duke menduar për ide konceptesh duke përdorur materiale të pazakonta në gërshetat e tij. Krijimi i këtyre pamjeve mund t’i marrë atij 2 deri në 7 orë kohë dhe ka pasur shumë raste kur ai ka punuar në diçka për një kohë shumë të gjatë, vetëm për t’i hequr të gjitha pasi ai përfundoi që nuk i pëlqente.

Stilisti i ri kurrë nuk dorëzohet dhe punon gjatë gjithë kohës për të zotëruar aftësitë e tij. Dëshira e tij më e madhe është të udhëtojë nëpër botë për markat dhe xhirimet e filmave. Ai është i sigurt se qielli është kufiri dhe e mban mendjen hapur për aventurat e reja të flokëve që po e presin gjatë rrugës.

 

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore