Stil

Moda që na kthen pas në kohë


Moda dhe tendencat e udhëtojnë përmes kohës. Herë duke na kthyer pas në kohë e herë duke na çuar në një të ardhme të largët.

Veshje dhe funde, pallto dhe kapele, kostume xhins dhe madje edhe fustane dasme.Këta njerëz të modës së vjetër mund të gjejnë një vështrim nga e kaluara për pothuajse çdo rast.

Ndërkohë, rikujtojmë se është koha për t’i thënë lamtumirë çizmeve tuaja dhe për të nxjerrë sandalet e verës. Edhe pse nuk është ende sezoni i verës ne mezi po e presim ate, madje me siguri të gjithë ju keni planifikuar veshjet tuaja për ditët me diell dhe sigurisht që sandalet janë një pjesë e rëndësishme e kësaj.

Ndërkaq, ne ju ftojmë të bashkoheni në një udhëtim përmes kohës, në modën e së kaluarës.

Fustan i viteve 70-të i punuar me dorë për 7 dollarë.

Xhaketa është e fundit të viteve 70-të.

Seti më i mahnitshëm i thurur i gjelbërt i viteve 1950.

Pothuajse gjithçka është e viteve 1940.

E punuar me dorë në fund të viteve 60-të.

 

Fund I viteve 90-të.

Kjo xhaketë është bërë në vitin 1937.

Kapelë e cilësisë së mirë e viteve 50-të.

Sapo provova një look të viteve 70-të.

Gjithçka është nga vitet 50-të përveç këpucëve.

Mini fustani im i preferuar i viteve ’60.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore