Lajme

Ministri izraelit i Ekonomisë do të garojë kundër Netanyahut në zgjedhjet partiake


Nir Barkat, i cili është gjithashtu ish-kryetari i bashkisë së Jerusalemit, thotë se ka në plan të kandidojë kundër kryeministrit izraelit për udhëheqjen e Likud-it “pas përfundimit të luftës” në Gaza.

Kjo vjen pas rifillimit të gjyqit afatgjatë të Netanyahut për akuza të shumta për korrupsion.

Netanyahu është akuzuar për mashtrim, ryshfet dhe shkelje të besimit në tre raste të paraqitura në vitin 2019.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore