Sport

Milan nënshkruan me Florenzi-n deri në vitin 2025


AC Milan ka nënshkruar me mbrojtësin e krahut të djathtë, Alessandro Florenzi-n në baza të përhershme nga AS Roma.

Florenzi, 32 vjeç, ishte i huazuar te Milan-i sezonin e kaluar dhe e ndihmoi klubin të fitonte Scudetton.

Ai ka nënshkruar një marrëveshje deri në vitin 2025 me rossonerët, ku pret që të fitojë trofe të shumtë në vitet në vijim.

Klubi gjithashtu njoftoi se trajneri Paolo Maldini dhe drejtori sportiv Frederic Massara kanë rënë dakord të dy për kushte të përmirësuara.

Milan fitoi titullin e Serie A sezonin e kaluar, dhe tani në sezonin në vijim, ka synim të përsëritë suksesin në Serie A dhe të shkojë sa më larg që mundet në Ligën e Kampionëve.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore