Sport

Milan gati të humbë një objektiv tjetër në merkato, Lang pranë Arsenal-it


Milan-i po i humbet një nga një objektivat e merkatos së kësaj vere. Enzo Fernandez u zyrtarizua te Benfica. Sven Botman kaloi te Newcastle. Ndërsa, Renato Sanches është pranë kalimit te PSG-ja.

Duket se kuqezinjtë do të humbasin dhe një tjetër objektiv, Noa Lang.

Sipas gazetës së përditshme katalanase “Mundo Deportivo”, holandezi që dukej pranë Milan-it, tashmë është më afër Arsenal-it.

23-vjeçari ishte i lidhur prej kohësh me një kalim të mundshëm në “San Siro”. Vonesat e kuqezinjve në negociata kanë bërë që lojtari të ndryshojë mendim.

Në krahun tjetër, Arsenal-i, pasi nuk mundi të nënshkruante me Raphinha, Lang është alternativa e parë.

Ish-lojtari i Ajax-it e mbylli sezonin e fundit me skuadrën belge, duke arritur 48 ndeshje, nëntë gola dhe 15 asiste.

Ai ka edhe tre vite kontratë me Brugge. Kartoni i tij vlerësohet rreth 22 milionë euro.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore