Lajme

Mike Pence pezullon fushatën presidenciale


Ish-zëvendës presidenti Mike Pence, i cili kaloi katër vjet në shërbim të Presidentit Donald J. Trump, por refuzoi të përmbushte kërkesën e Trump që ai të bllokonte rezultatet e zgjedhjeve të vitit 2020, i dha fund ofertës së tij presidenciale të shtunën, me një apel përfundimtar që partia e tij t’i kthehej parimeve konservatore.

Njoftimi i befasishëm erdhi në fund të fjalëve të tij përpara një turme donatorësh republikanë hebrenj në Las Vegas dhe u prit me gulçime befasie.

Pence kishte marrë një pritje të ngrohtë dhe një ovacion të vazhdueshëm dhe e hapi fjalimin e tij me miratimin e plotë të operacioneve ushtarake të Izraelit në Gaza.

Më pas, ai iu drejtua një “shënimi më personal”, duke thënë se pas shumë lutjesh dhe diskutimesh kishte vendosur të largohej nga gara.

“Më është bërë e qartë se kjo nuk është koha ime”, i tha ai turmës prej 1 mijë e 500 vetash, duke premtuar se “nuk do ta braktiste kurrë luftën për vlerat konservatore”.

SHBA: Mike Pence zyrtarizon ofertën e tij presidenciale

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore