• Mijëra njerëz kalojnë natën jashtë pas tërmetit në Greqi

    Pas tërmetit të fuqishëm, 6 ballë që goditi Greqinë, në afërsi të Larisës, qytetarë të shumtë e kaluan natën jashtë shtëpive të tyre. Tërmeti dëmtoi shumë shtëpi dhe institucione publike. Autoritetet vendosën çadra në një stadium në Damasi, ndërkohë që familjet u furnizuan me ushqim nga vullnetarët. Menjëherë pas tërmetit mijëra qytetarë të frikësuar, nxitua...

Të fundit nga Politikë