Përballje

Miami dhe Minesota kalojnë në play-off


Gjatë turneut play-in të së premtes, Jimmy Butler dhe Max Strus të dy shënuan 31 pikë ndërsa Miami Heat fitoi vendin e fundit të play-off-it të Konferencës Lindore me një fitore 102-91 ndaj Chicago Bulls.

Miami do të jetë numri tetë i konferencës lindore dhe do të përballet me Milwaukee Bucks me kryesimin në raundin e parë, i cili fillon në Milwaukee të dielën.

Strus shënoi 23 pikë në pjesën e parë dhe shënoi shtatë gjashtë pikë në pjesën e dytë për Heat, ndërsa Butler shënoi 22 nga 31 pikët e tij në pjesën e dytë.

Minnesota Timberwolves gjithashtu kaloi në play-off me një fitore të rehatshme 120-95 kundër Oklahoma City Thunder.

Karl-Anthony Towns pati 28 pikë dhe 11 kërcime dhe Rudy Gobert pati 21 pikë dhe 10 kërcime në kthimin e tij nga një pezullim me një ndeshje, ndërsa Timberwolves fituan vendin e tetë në Konferencën Perëndimore.

Ata do të përballen me Denver Nuggets, të cilët janë të parët, në raundin hapës të hënën.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore