Aplikacione

Meta thotë se do publikoj një funksion për fshirjen e llogarisë Threads


Meta, kompania pas Threads, u përball me kritika kur përdoruesit nuk mund të fshinin llogarinë e tyre Threads pa fshirë llogarinë e tyre të Instagram.

Megjithatë, Meta tani po punon për një veçori për fshirjen e vetëm llogarisë Threads, e cila do publikohet në dhjetor.

Threads është i lidhur ngushtë me Instagramin, duke e bërë teknikisht sfiduese për fshirjen e llogarisë pa ndikuar në Instagram.

100 million joined Threads in a week. Those who sticks around will shape it

Pavarësisht popullaritetit fillestar të Threads me 100 milionë regjistrime, angazhimi i tij ka rënë.

Kompania po e adreson këtë me veçori të reja si rekomandime më të mira, mesazhe të përmirësuara dhe një buton redaktimi për postimet.

Aktualisht, Threads ka 23.7 milionë përdorues aktivë mujorë në SHBA, por renditet nën Reddit dhe Twitter për sa i përket bazës së përdoruesve.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore