Pajisje

Meta prezanton produkte të reja me AI


Meta prezantoi produkte të reja me Inteligjencë Artificiale (AI) të enjten.

Një prej tyre është Meta AI, një asistent i ri që mund të veproj si një person dhe do të jetë i disponueshëm në WhatsApp, Messenger, Instagram, si dhe në syzet inteligjente Ray-Ban Meta-s dhe Quest 3.

The Meta AI Chatbot Is Mark Zuckerberg's Answer to ChatGPT | WIRED

Përdorimi i MetaAI në bisedat e juaja siguron informacionin në kohë reale përmes partneritetit me Bing dhe ofron një mjet për të krijuar imazhe.

Giganti teknologjik njoftoi se produktet e tyre me AI nuk do të përgjigjen vetëm në pyetje, por janë krijuar me personalitete, opinione, dhe interesa të ndryshme.

Në një video të publikuar në Instagram, CEO i kompanisë Meta demonstroi se si do të mund të dukej kjo teknologji.

Ai në shtëpinë e tij është i rrethuar me mjete të shumta me AI dhe secili prej këtyre chatbotëve ka një detyrë të caktuar. Njërin mund ta keni si trajner personal në shtëpi, tjetrin mund ta pyesni për ide gatimi, dhe një tjetër mund të pyesni gjëra të tjera.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore