Jetesë & Stil

Melinda French Gates shfaqet si rrallë herë me djalin Rory në darkën shtetërore të Shtëpisë së Bardhë


Filantropistja Melinda French Gates solli një takim të veçantë në darkën shtetërore të Shtëpisë së Bardhë djalin e saj Rory.

Miliarderja miliardere, 59 vjeçe, mori pjesë në këtë ngjarje krah për krah me djalin e saj të vetëm, të cilin e ndan me ish-bashkëshortin e saj Bill Gates, të enjten, më 23 maj.

Kjo datë shënoi edhe 25-vjetorin e lindjes së Roryt, shkruan People, transmeton AlbanianPost.

Për këtë rast, Melinda buzëqeshi ndërsa veshi një fustan me lule, me një shall të verdhë pastel të mbështjellë rreth shpatullave.

Rory e mbajti pamjen e tij klasike me një kostum të zi, këmishë të bardhë me kopsa dhe kravatë të zezë.

Rreth 500 të ftuar mbërritën në Shtëpinë e Bardhë për darkën që nderonte presidentin kenian William Samoei Ruto dhe gruan e tij, Rachel Ruto, sipas Associated Press.

Të ardhurit e tjerë përfshinin Brad Paisley, Don McLean dhe Cory Booker dhe ish-kryetaren e bashkisë së Atlantës, Keisha Lance Bottoms, e cila mori pjesë me djalin e saj 16-vjeç.

Morën pjesë gjithashtu LeVar Burton, ish-presidentët Bill Clinton dhe Barack Obama. Po ashtu, ish-sekretarja e shtetit Hillary Clinton iu bashkua edhe bashkëshortit të saj.

Dalja e natës së Melindës dhe Roryt vjen pasi familja festoi një tjetër moment historik së bashku.

Më 11 maj, vajza e madhe e Bill dhe Melinda, Jennifer Gates, 28 vjeçe, u diplomua nga shkolla e mjekësisë. Ish-bashkëshortët kanë edhe vajzën Phoebe, 21 vjeçe.

Jennifer e festoi arritjen me një foto në Instagram duke pozuar me kapelën dhe fustanin e saj.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore