Lajme

Mehaj: Me SHBA-në dhe NATO-n jemi më të fortë ndaj atyre që kërcënojnë


Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë se me përkushtimin e SHBA-ve dhe NATO-s jemi më të fortë kundër të gjithë atyre që kërcënojnë dhe rrezikojnë vlerat perëndimore të lirisë dhe demokracisë kudo në botë.

Mehaj në një postim në rrjetin e tij social Facebook, ka komentuar nisjen e punimeve për shndërrimin dhe modernizimin e bazës ajrore të Kuçovës në bazë ajrore të NATO-s.

“Është edhe një dëshmi e fuqishme e përkushtimit të SHBA-së dhe aleatëve të saj të NATO-s për paqen, sigurinë dhe stabilitetin e rajonit tonë dhe më gjerë”.

“Orientimi i qartë euroatlantik i kombit dhe shteteve tona për NATO-n e fuqishme, konfirmon besimin e plotë të ndërtuar natyrshëm mes nesh dhe aleatit të pazëvendësueshëm, Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, ka shkruar Mehaj.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore