Film

Meghan Markle “terrorizohet” nga dokumentari që pritet të sjellë në pah të kaluarën e saj


Meghan dhe Harry janë në një gjendje “paniku” për zbulimet e mundshme të një dokumentari të ri nga komentatorja mbretërore gjermane Ulrike Grunewal.

Markle e ka gjetur veten në avantazh ndërsa thashethemet po qarkullojnë për një dokumentar të ardhshëm që do të gërmojë në të kaluarën e saj.

Dukesha e Sussex-it, e cila bashkë me Princin Harry janë zhvendosur për të jetuar në Kaliforni duke u tërhequr nga rolet mbretërore, thuhet se ka frikë se dokumentari mund të zbulojë sekrete që ajo do të preferonte t’i mbante të fshehura.

Pa asnjë përfshirje të drejtpërdrejtë në projektin e prodhuar nga Gjermania, Meghan thuhet se është në një gjendje “paniku” së bashku me Harry-n, nga frika e zbulimeve që mund të tronditin imazhin e tyre të krijuar me kujdes.

Gazetarja dhe komentatorja mbretërore Ulrike Grunewald thuhet se po udhëheq dokumentarin e ri për rrjetin gjerman ZDF.

Pse Meghan nuk ndihet rehat me thashethemet që do trajtohen në dokumentar?

Burime pranë çiftit mendojnë se ata janë të kujdesshëm për rënien e së kaluarës së tyre plot ngjyra, veçanërisht për jetën e mëparshme të Meghan në qendër të vëmendjes së Hollivudit dhe martesën e saj me Trevor Engelson.

I udhëhequr nga gazetarja Ulrike Grunewald, ekipi i dokumentarëve ka shkuar në Montecito, duke synuar të zhvillojë shtresat e jetës së çiftit pas epokës mbretërore.

“Ka shumë gjëra që të dy, veçanërisht Meghan, nuk i duan domosdoshmërisht në domenin publik. Nuk është sekret që ata të dy bënin jetë shumëngjyrëshe përpara se të njiheshin me njëri-tjetrin, dhe ndërsa Harry ka folur për shumë gabime në librin e tij, ka ende gjëra për Meghan që nuk i dimë”, tha një burim.

Pritja rreth dokumentarit ka shkaktuar shqetësim, madje edhe korrespondentët mbretërorë me përvojë po e ndjejnë bujën që pritet ta bëjë ky prodhim i ardhshëm kinematografik.

Richard Mineards, dikur korrespondent i Mbretërisë së Bashkuar që tani po lundronte në peizazhin e Kalifornisë, e gjeti veten nën qendër të vëmendjes, duke duruar shesh xhirimin në mes të diellit që zgjati dy orë.

Aksionet janë të larta pasi filmi premton të gërmojë thellë në enklavën ku Harry dhe Meghan kanë krijuar normalitetin e tyre të ri, duke ngritur pyetje rreth asaj që mund të dalë nga hijet.

Mes këtij sfondi pasigurie, Harry dhe Meghan po ecin përpara me përpjekjet e tyre krijuese.

Ndërsa Harry po zhytet në prodhimin e një serie me polo për Netflix, duke reflektuar pasionin e tij të gjatë për sportin, Meghan po zhytet në një seri jetese të lidhur me markën e saj të sapolançuar, American Riviera Orchard.

Projektet e tyre individuale qëndrojnë si një testament për pavarësinë e tyre të sapogjetur dhe vendosmërinë për të hapur rrugët e tyre jashtë sferës mbretërore.

Megjithatë, ndërsa dokumentari duket në horizont, duke hedhur një hije mbi parajsën e tyre në Kaliforni, Meghan dhe Harry e gjejnë veten në një udhëkryq, duke u përballur me mundësinë që e kaluara e tyre të kthehet për t’i ndjekur.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore