Jetesë & Stil

Meghan Markle “fanse” e Kelly Clarkson-it, i dërgon të fala përmes Abigail Spencer-it


Meghan Markle i dërgoi këngëtares dhe prezantueses, Kelly Clarkson një mesazh të veçantë përmes shoqes së saj, aktores Abigail Spencer.

Kësisoj, së fundmi Spencer, 42 vjeçe, u shfaq në “The Kelly Clarkson Show” me aktorin e saj të “Extended Family” Donald Faison, ku zbuloi se Dukesha e Sussex është një fanse e këngëtares.

“Meghan të përshëndeti dhe më tha të të tregoj ty se ajo të dhe të ka votuar ty në ‘American Idol’”, i tha ajo prezantueses.

“Funksionoi!” Clarkson bëri shaka, duke iu referuar suksesit të saj të madh si fituese e sezonit të parë të konkursit të këngës në vitin 2002.

Spencer tregoi se Meghan, 42 vjeçe, “sapo po darkonte me Michael Buble, dhe ai i kishte thënë se ti (Kelly) je këngëtarja më e madhe në tokë”, por Clarkson e hodhi poshtë komplimentin me modesti.

Spencer dhe Meghan luajtën së bashku në “Suits” gjatë shfaqjes së tij origjinale në USA Network duke filluar në vitin 2011.

Meghan u tërhoq nga drama ligjore menjëherë pasi ajo dhe Princi Harry njoftuan fejesën e tyre në nëntor të vitit 2017.

Spencer mori pjesë në martesën mbretërore të çiftit në Londër pranverën e ardhshme dhe ishte e ftuar në dushin e bebeve të Dukeshës së Sussex-it në New York City, kur ajo priste Princin Archie, 4 vjeç, në shkurt të vitit 2019.

Meghan dhe Princi Harry, 39 vjeç, më vonë u zhvendosën në shtetin e saj të Kalifornisë pasi u tërhoqën nga rolet e tyre mbretërore në vitin 2020, dhe Spencer iu bashkua Meghan në ndeshjen e polo të Princit Harry në Santa Barbara Polo & Racquet Club në maj të vitit 2022.

Spencer filloi të fliste për Dukeshën e Sussex pasi Faison foli për miqësinë e tij të gjatë me Zach Braff, pasi Clarkson e pyeti nëse ajo kishte “dikë të tillë në industri”.

“Ishte viti 2007, po bëja një pilot për NBC dhe shkova të lexoja me njerëzit që supozohej të luanin mikun tim më të mirë. Ata po testonin aktore të tjera”, tha Spencer.

“Unë hyj brenda, shoh këtë krijesë të mrekullueshme të mrekullueshme në fund të tryezës dhe jam si, ‘Kush është ai?’ Ne patëm diçka të menjëhershme, e dini? Dhe emri i saj është Meghan Markle”, shtoi ajo.

Aktorja shtoi se ajo dhe Meghan “patën menjëherë një lidhje” dhe shpejt mësuan se kishin të njëjtën ditëlindje.

“Ishte thjesht diçka mes nesh,” tha Spencer, duke kujtuar me dashuri se si ata u kryqëzuan përsëri kur u hodhën së bashku në “Suits”.

Dukesha e ardhshme e Sussex-it luante paraligjoren Rachel Zane, ndërsa Spencer u shfaq si Dana Scott, rivalja dhe dashuria e Harvey Specter (Gabriel Macht).

“Miqësia jonë vërtet u zhvillua gjatë asaj kohe dhe u thellua. Ajo është një person i jashtëzakonshëm”, tha Spencer për Meghan.

Ndërsa “Suits” u mbyll pas nëntë sezonesh në vitin 2019, shfaqja ka thyer rekorde transmetimi pasi goditi Netflix për herë të parë në qershor të vitit 2023, me gjasë duke arritur një audiencë të re të intriguar nga sfondi i aktrimit të Meghan.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore