Shqipëria

Mbërrijnë mbi 1 mijë vizitorë britanikë nga porti i Himarës


Përmes portit të Himarës, në Shqipëri kanë mbërritur 1 mijë e 200 vizitorë britanikë.

Kështu ka bërë me dije kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në median sociale Facebook, për këtë sezon turistik që ka nisur.

Ai ka treguar po ashtu se, në ditët në vijim, do të ketë turistë të tjerë.

“Do të presim edhe pesë mijë turistë të tjerë që do të vizitojnë bregdetin tonë”, ka shkruar Rama në Facebook.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore