Sport

Mathias Pogba pretendon se Paul ka përdorur magji edhe në finalen e Euro 2016


Mathias Pogba ka bërë një sërë akuzash të reja kundër vëllait të tij Paul Pogba, duke përfshirë një pretendim të çuditshëm se francezi përdori një magjistare për të thirrur “fluturat” në finalen e Euro 2016.

Mathias postoi 30 video të reja në llogaritë e tij në mediat sociale të premten, pavarësisht se ishte në paraburgim nga policia pasi u akuzua për një komplot të supozuar për zhvatje kundër vëllait të tij më të vogël.

Nuk është e qartë se kur janë filmuar videot, por mund të ketë qenë përpara se Mathias të dorëzohej për t’u marrë në pyetje në fillim të këtij muaji, pasi policia franceze nisi një hetim mbi tentativën e pretenduar për zhvatje.

Në video, Mathias përsëriti pretendimet e tij se Paul kishte përdorur një “shtrigë” për disa vite gjatë karrierës së tij.

Ai tha se Paul ishte bërë ndjekës i një magjistare të afërt me ish-bashkëlojtarin e tij në Francë, Alou Diarra, pasi u prezantua nga mbrojtësi i krahut të Nottingham Forest, Serge Aurier, siç raportohet nga “Get French Football News”.

Ai pretendon se Paul i paguante magjistares një tarifë dymujore prej 75 mijë deri në 100 mijë euro.

Mathias gjithashtu përsëriti pretendimin e tij se Paul e ka përdorur magjistaren kundër ekipeve kundërshtare dhe madje edhe shokëve të tij të skuadrës, përfshirë Kylian Mbappe.

Ai tha se Paul i kërkoi magjistares që ta ndihmonte të fitonte ndeshjet vendimtare, duke përfshirë finalen e Euro 2016 midis Francës dhe Portugalisë “ku ndodhnin gjëra të çuditshme si tufa e fluturave para ndeshjes”.

Në fillim të këtij muaji, prokurorët francezë hapën një hetim pasi Paul u tha atyre se ishte objektivi i një komploti zhvatjeje prej 13 milionë eurosh mnga një bandë e armatosur që përfshinte vëllain e tij.

Kjo erdhi pasi Mathias publikoi një video duke u zotuar se do të zbulonte informacion “shpërthyes” për vëllain e tij më të vogël.

“E gjithë bota, tifozët e vëllait tim, dhe aq më tepër ekipi francez dhe Juventus-i, shokët e skuadrës së vëllait tim dhe sponsorët e tij meritojnë të dinë disa gjëra”, tha Mathias Pogba.

Kampi i Paul lëshoi ​​​​me shpejtësi një deklaratë në përgjigje të videos, duke pretenduar se mesfushori ishte në shënjestër të një komploti shantazhi.

Mathias u akuzua në lidhje me komplotin e dyshuar, ndërsa katër burra të tjerë u vunë nën hetim zyrtar për zhvatje dhe shoqërim kriminal.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore