Film

Margot Robbie dhe Greta Gerwig adresojnë zhurmën e vazhdimit të filmit “Barbie”


Duket se një vazhdim i filmit “Barbie” mund të mos ndodhë së shpejti – nëse jo fare – por regjisorja e filmit Greta Gerwig nuk po e përjashton plotësisht këtë mundësi për të ardhmen.

“Dua të them, për momentin jemi në zero”, tha Gerwig për Entertainment Tonight në tapetin e kuq të “Gotham Awards”, kur u pyet nëse një vazhdim i filmit është në proces.

Regjisorja e nominuar për “Oscar” vazhdoi të pranojë se e kishte menduar si ide, por që akoma nuk ka diçka konkrete në lidhje me “Barbie 2”.

Greta Gerwig.

“Jeta është e gjatë. Kurrë s’i dihet”, tha ajo.

Margot Robbie, e cila prodhoi filmin dhe luajti si kukulla ikonike Mattel, gjithashtu peshoi në zhurmën rreth një tjetër filmi “Barbie”, duke i thënë Associated Press në fillim të këtij muaji se ata “ne futëm gjithçka në këtë”.

Greta Gerwig, Margot Robbie.

“Ne nuk e ndërtuam atë për të qenë një trilogji apo diçka tjetër”, tha Robbie, duke shtuar, “Greta vendosi gjithçka në këtë film, kështu që nuk mund ta imagjinoj se çfarë do të ishte më pas”.

“Barbie” luhet nga Robbie në rolin titullar së bashku me Kenin që luhet nga Ryan Gosling dhe ndjek personazhin ndërsa ajo punon përmes një krize ekzistenciale në Barbieland.

Nuk është për t’u habitur që shikuesit e filmave nga e gjithë bota do të entuziazmohen, duke pasur parasysh se sa jashtëzakonisht i suksesshëm ishte filmi “Barbie” kur u shfaq premierë në korrik.

“Barbie” fitoi një vlerë të jashtëzakonshme prej 1.03 miliardë dollarësh në arkat globale brenda javëve të para të publikimit, sipas vlerësimeve zyrtare të Warner Bros, duke e bërë Gerwig-un regjisoren e parë femër solo me një film miliarda dollarësh.

Filmi “Barbie” u shpërnda nga Warner Bros., e cila është në pronësi të kompanisë mëmë të CNN, Warner Bros. Discovery.

“Ishte një vit i mrekullueshëm”, tha Gerwig.

“Ju gjithmonë shpresoni që gjërat të lidhen dhe besoni në to, por kjo ishte përtej çdo gjëje që mund të kisha parashikuar”, ka përfunduar ajo.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore