Lajme

Maqedonia e Veriut: 21 të vdekur e 2 mijë e 341 raste të reja me COVID-19


Shkup

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut, 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me COVID-19, dhe janë regjistruar 2 mijë e 341 raste të reja. Nga 2 mijë e 341 rastet, 308 janë ri-infektuar, ndërsa një ri-infektim i dytë.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, janë kryer 6 mijë e 193 testime për COVID-19.

Janë regjistruar gjithsej 1 mijë e 470 pacientë të rikuperuar brenda 24 orëve të fundit.

Raste aktive me COVID-19 sipas MSH-së raportohet të jetë 20 mijë e 856.

Deri më tani janë bërë gjithsej 1 milion e 755 mijë e 926 testime të COVID-19 në vend.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar nga pandemia në MK që nga fillimi i epidemisë ka shkuar në 259 mijë e 328 pacientë, ndërsa të shëruar 230 mijë e 206, kurse vdekje 8 mijë e 266.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore