Sport

Manchester United synon transferimin e Arnautovic


Manchester United është në kërkim të një sulmuesi. Marko Arnautovic thuhet se është emri më i ri i shfaqur në kampin e “Djajve te kuq”, sipas raportimeve nga mediat italiane.

33-vjeçari, ish-lojtari i West Ham, sezonin e fundit në Serie A me skuadrën e Bologna-s arriti të realizonte 15 gola në 34 paraqitje.

Ai iu bashkua skuadrës italiane pas tre vitesh në Kinë me Shanghai Port.

Austriaku që numëron 102 paraqitje me kombëtaren, nënshkroi me klubin kinez pas aventurave te Stoke City dhe West Ham, ku realizoi 22 gola ne 65 ndeshje.

Por tani ai mund të jetë i vendosur për një rikthim të bujshëm në Angli pasi United është i lidhur me një lëvizje për të.

United po pret të mësojë të ardhmen e Cristiano Ronaldo-s para se të bëjë një ofertë për Arnautovic-in.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore