Sport

Manchester United-it i vështirësohet transferimi i Camavinga-s dhe Saul


Manchester United nuk do të jetë në gjendje të transferojë Eduardo Camavinga-n ose Saul Niguez, derisa të largojnë disa lojtarë për të mbledhur fonde.

Rennes është i hapur për të shitur Camavinga-n, i cili ka një vit të mbetur në kontratën e tij.

Atletico Madrid, ndërkohë, i ka thënë Saul-it se mund të largohet nëse marrin një ofertë të përshtatshme.

Kampionët e Evropës, Chelsea është në bisedime me kampionët e LaLiga-s për një huazim, me një mundësi për ta nënshkruar spanjollin.

Daljet e “djajve të kuq” të Axel Tuanzebe, Andreas Pereira dhe Brandon Williams kanë fituar tarifa minimale dhe ndërsa ka interes për anëtarët e skuadrës së ekipit të parë të Ole Gunnar Solskjaer përfshirë Jesse Lingard dhe Eric Bailly, nuk ka pasur propozime konkrete për ta.

West Ham ishin të interesuar për Lingard, por bisedimet dështuan javën e kaluar.

Nëse Atletico do të ishte e gatshme të merrte oferta huazimi për Saul-in, duke përfshirë një tarifë huazimi dhe një detyrim për të blerë në të ardhmen, do t’i jepte Unitedit më shumë fleksibilitet për të negociuar një marrëveshje. Atletico gjithashtu tregoi interes për Lingard në fillim të verës.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore