Sport

Manchester United dëbon Jadon Sanchon nga ekipi i parë


Jadon Sancho (C)GettyImages

Jadon Sancho është dëbuar nga të gjitha ambientet e ekipit të parë në Manchester United, duke përfshirë dhomën e ngrënies, mes një ultimatumi nga Erik ten Hag.

Sancho është ndaluar të hyjë në çdo zonë të ekipit të parë në bazën stërvitore të United në Carrington dhe është duke u stërvitur dhe duke ngrënë, me lojtarët e akademisë, sipas një raporti nga “Daily Mirror”.

Ata raportojnë se Ten Hag e ka bërë të qartë se Sancho duhet të kërkojë falje pasi pretendoi se ai ishte bërë një “kokë turku” në një postim të fshirë në Instagram, pasi menaxheri i tij pretendoi se performancat e tij në stërvitje nuk ishin të duhura.

Ndërkohë që postimi është fshirë, anësori nuk i ka kërkuar falje holandezit.

Sancho, raporton “Mirror”, kishte qenë vonë për stërvitje më shumë se një herë përpara grindjes së tij publike me Ten Hag, gjë që e ka parë gjithashtu atë të braktisur krejtësisht nga skuadra e ekipit të parë.

Është pohuar se United mund të pranojë një tarifë të reduktuar për reprezentuesin anglez në janar, dhe ai deri më tani ka luajtur vetëm 76 minuta futboll në Premier League dhe nuk ka qenë në skuadër që nga fitorja 3-2 ndaj Nottingham Forest.

Anësori u bë një yll te Borussia Dortmund, duke shënuar 50 gola dhe duke dhënë 64 asistime në 137 ndeshje përpara se të transferohej te United. Në “Old Trafford”, megjithatë, ai ka shënuar vetëm 12 gola dhe ka dhënë gjashtë asistime në 82 ndeshje.

Duket se të dy palët janë në një ngërç, kështu që Sancho është pothuajse e sigurt që do të përjashtohet nga skuadra për ndeshjen e United në Carabao Cup kundër Crystal Palace në mesjavë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore