Sport

Manchester City publikon formacionin, asnjë ndryshim nga ndeshja e parë


Manhcester City dhe Real Madrid do të ballafaqohen mes tyre në gjysmëfinalen e kthimit të Ligës së Kampionëve.

Njëra nga skuadrat do ta kompletojë sonte (e mërkure) finalen, ku tashmë Inter-i po e pret.

Ndeshja e parë në “Santiago Bernabeu” kishte përfunduar me rezultat 1:1, andaj edhe sonte pritet të jetë një ndeshje e zjarrtë mes tyre.

Real Madrid e publikoi më herë formacionin, derisa tani edhe Pep Guardiola e ka konfirmuar 11-shen që do të futet në fushë në këtë ndeshje të rëndësishme.

Tekniku spanjoll nuk e ka bërë asnjë ndryshim në krahasim me ndeshjen e parë.

Formacionet zyrtare:

Man City (3-2-4-1): Ederson, Walker, Stones, Dias, Akanji, Rodrigo, Gundogan, De Bruyne, Bernardo, Grealish, Haaland.

Real Madrid (4-3-3): Courtois, Carvajal, Militao, Alaba, Kroos, Benzema, Modric, Camavinga, Valverde, Vinicius, Rodrygo.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore