Përballje

Manchester City eliminon me rezultat bindës Chelsea-n


Ndeshja mes Manchester City-t dhe Chelsea-t ka përfunduar me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 1:0.

Dueli ishte kryesisht i dominuar nga vendasit, por, të dy skuadrat kishin mundësi shënimi.

Asnjëra nga ekipet nuk po luajnë me ekipin titullar, ku për Chelsea-n ka startuar Armando Broja në krye të sulmit.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 53-të, nga Riyad Mahrez.

Pas vetëm pesë minutave, Julian Alvarez shënoi për të dyfishuar epërsinë.

Në anën tjetër, edhe ndeshja mes Liverpool e Derby-t ka përfunduar me rezultat të barabartë 0:0.

Edhe Liverpool luajtën pa asnjë titullar, të cilët i ka ruajtur të mos lëndohen para fillimit të Kupës së Botës.

Të dy skuadrat kishin mundësi të mira, të cilat nuk i shfrytëzuan.

Por në fund Liverpool fituan në penallti kundër Derby-t.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore