Shqipëria

Maliq, po punonte tokën, 39-vjeçari plagoset nga shpërthimi i granatës


Një fermer 39-vjeçar në Maliq, Korçë, duke punuar tokën me frezë, ka shpërthyer një granatë, ku për pasojë ka marrë dëmtime në dorë.

Shtetasi H.S., ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Sipas njoftimit të policisë fermeri po punonte tokën e tij me një mjet bujqësor tip frezë dhe ka rënë në kontakt me një mjet shpërthyes (dyshohet granatë e vjetër).

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për të sqaruar rrethanat.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore