Sport

Luis Alberto shpërthen ndaj klubit: Nuk dua më para nga Lazio


Luis Alberto

Mesfushori i Lazio-s, Luis Alberto, ka zbuluar se do të largohet nga klubi në fund të sezonit dhe tashmë ka kërkuar të largohet nga skuadra.

Alberto ishte i lidhur me një rikthim në Spanjë verën e kaluar dhe madje edhe më parë, por lëvizja nuk mund të realizohej pasi kërkuesit e mundshëm nuk mund të përputheshin me çmimin e mesfushorit.

Por duket sikur ai ka kërkuar të largohet nga klubi dhe nuk dëshiron të fitojë më para nga klubi.

Ai i ka thënë “DAZN” pas fitores së Lazio-s ndaj Salernitana-s dhe ka konfirmuar largimin e tij nga skuadra, duke zbuluar se ka kërkuar që të ndërpritet marrëveshja e tij me klubin.

“Për mua ato kanë qenë javë të vështira, me gjithçka që ka ndodhur. Plani? Nuk e di, por e di që ky është sezoni im i fundit këtu, nuk do të jem më pjesë e tij. Nuk dua të marr asnjë euro nga Lazio, tashmë kam kërkuar që të shkëputet kontrata”, zbuloi Alberto.

“Katër vitet e ardhshme do t’ua lë të tjerëve. Ka ardhur koha të tërhiqem dhe t’ua lë pagat të tjerëve”, shtoi spanjolli.

Alberto kishte një marrëdhënie mjaft të çuditshme me ish-trajnerin Maurizio Sarri, i cili kishte përmendur publikisht se si nuk i përshtatej sistemit 4-3-3 dhe më parë kishte vënë në dukje se si spanjolli dhe Sergej Milinkovic-Savic nuk mund të luajnë së bashku.

Duket sikur gjërat janë ndryshe për Luis Alberto-n, i cili tashmë ka dëshmuar se sa lojtar i rëndësishëm ka qenë për Lazio-n.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore