Sport

Liverpool mposht me vështirësi West Ham-in, Chelsea barazon kundër Brentford-it


Ndeshjet në Premier League ishin interesante dhe befasuese.

Dueli mes Liverpool dhe West Ham përfundoi me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 1:0.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në minutën e 22-të, nga Darwin Nunez.

Në fund të pjesës së parë, Bowen i West Ham kishte mundësinë të barazonte rezultatin nga penalltia, por arriti të shënonte.

Në anën tjetër, Chelsea ka barazuar kundër Brentford-it.

Dueli ishte plotësisht i dominuar nga londinezët, por ata e kishin të vështirë të shënonin.

Chelsea ishin shumë afër të shënojnë, në minutën e 95-të, por këtë gjë nuk e lejoi portieri Raya.

Ndeshjet e tjera në Premier League përfunduan kështu:

Bournemouth 0:1 Southampton

Newcastle 1:0 Everton

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore