Liverpool dhe Arsenal fitojnë me lehtësi, Chelsea triumfon në minutat e fundit

Ndeshjet e së shtunës në Premier League ishin interesante dhe dramatike.

Liverpool – Norwich

Ndeshja mes Liverpool dhe Norwich përfundoi me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 3:1.

Golin e parë e shënuan Norwich City në minutën e 48-të me anë të sulmuesit kosovar, Milot Rashica.

Norwich nuk u mbajtën shumë gjatë, para se Mance të barazonte rezultatin në minutën e 64-të.

Tre minuta pas golit të Mane, Salah i dha epërsinë Liverpool-it pas asistimit të portierit Alisson Becker.

Golin e tretë të Liverpool-it, dhe të fundit të ndeshjes, e shënoi transferimi i ri Luis Diaz.

Liverpool radhiten në pozitën e dytë me 57 pikë, ndërsa Norwich janë në vendin e fundit me 17 pikë.

Arsenal – Brentford

Dueli mes Arsenal dhe Brentford përfundoi me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 2:1.

Ndeshja ishte plotësisht e dominuar nga topçinjtë, të cilët pavarësisht rasteve të shumta, arritën të shënojnë vetëm dy gola.

Goli i parë erdhi në pjesën e dytë, në minutën e 48-të me anë të Emile Smimth Rowe.

Në minutën e 79-të, pas shumë tentimeve për gol, Arsenal dyfishuan epërsinë me Bukayo Saka-n.

Disa sekonda para përfundimit të ndeshjes, Brentford shënuan për rezultatin përfundimtar me anë të Christian Norgaard.

Me këtë fitore Arsenal radhiten në pozitën e gjashtë me 42 pikë dhe me dy ndeshje më pak se pozita e katërt, ku radhiten Manchester United.

Crystal Palace – Chelsea

Ndeshja mes Crystal Palace dhe Chelsea-t ka përfunduar me fitoren e këtyre të fundit me reuzltat 0:1.

Ndeshja ishte e dominuar nga londinezët, por ata kishin vështirësi të shënonin, deri në minutat e fundit të ndeshjes.

Chelsea shënuan në pjesën e dytë, në minutën e 75-të me anë të Hakim Ziyech, por goli u anulua pasi marokeni ishte në pozitë jashtë loje.

Pak para përfundimit të ndeshjes, ishte po ai i cili shënoi golin e fitores për Chelsea-n në minutën e 89-të.

Chelsea radhiten në pozitën e tretë me 50 pikë, ndërsa Crystal Palace janë në vendin e 13-të me 26 pikë.